|
На данном сайте собрана коллекция ссылкок на документы: аналитические статьи, рефераты, книги, ГОСТЫ, авторефераты диссертаций, статистичесткие данные, маркетинговые исследования, бизнес-планы...
|
Смотрите также: Особливості взаємодії політичних партій та органів місцевого самоврядування в розбудові громадянського суспільства в Україні (державно-управлінський аспект) Проаналізовано особливості взаємодії політичних партій та органів місцевого самоврядування, визначено й обгрунтовано основні напрями та механізми її оптимізації за умов формування громадянського суспільства в Україні. На підставі використання системного підходу досліджено процеси інституціоналізації органів місцевого самоврядування та їх взаємодії з суб'єктами громадянського суспільства як механізму державного управління. Вивчено й узагальнено позитивний досвід співпраці державної влади та політичних партій на всіх рівнях державного управління та в місцевому самоврядуванні країн розвиненої демократії й постсоціалістичних держав Європи, визначено напрями його впровадження в Україні. Обгрунтовано теоретико-методологічні підходи та наведено практичні рекомендації щодо організації механізмів взаємодії політичних партій та органів місцевого самоврядування у процесі становлення громадянського суспільства в Україні. Національне питання в діяльності легальних українських політичних партій Західної України у 1935 - 1939 рр. (історико-політологічний аналіз) З'ясовано, що розв'язання національного питання займало важливе місце у програмах усіх легальних українських політичних партій Західної України. Встановлено, що у пошуку його розв'язання легальними українськими політичними партіями було висунуто дві тактичні лінії: політика "нормалізації" українсько-польських відносин та ідея міжпартійного об'єднання і консолідації національних сил суспільства. Виявлено певні особливості організаційної структури українських політичних партій, танденції та закономірності міжпартійних взаємин у Західній Україні другої половини 1930-х рр. Вихідці із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті роки ХХ століттяВихідці із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 [Електронний ресурс] / М.О. Фролов; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 19 с. — укp.
Досліджено діяльність й еволюцію поглядів вихідців із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті рр. Проаналізовано умови здійснення переходу до більшовицької партії колишніх членів 16 українських, загальноросійських і іноземних політичних партій та ставлення до них керівництва РКП(б)-КП(б)У, зміни у їх кількісному складі. Розкрито сутність діяльності вихідців із інших політичних партій у КП(б)У в житті політичної, наукової та культурної еліти Радянської України. Наведено імена колишніх членів інших політичних партій, які перейшли до більшовицької організації Радянської України, розглянуто їх як джерело формування складу КП(б)У та її керівництва.
Діяльність політичних партій та організацій на півночі Лівобережної України в кінці XIX - на початку XX ст. Комплексно проаналізовано особливості діяльності місцевих відділів загальноросійських, українських і єврейських політичних партій на півночі Лівобережної України. Грунтуючись на архівних і опублікованих джерелах, результатах аналізу історіографічної літератури, висвітлено роль зазначених політичних сил у суспільному житті регіону. З'ясовано основні особливості інформаційно-пропагандистської роботи даних сил серед населення. Увагу приділено питанням взаємодії партій з населенням, владою, а також участі у виборах. Проаналізовано становлення та розбудову організаційно-територіальної структури певних політичних партій. Розкрито ставлення місцевих партійних організацій до українського питання. З'ясовано особливості розвитку діяльності політичних партій на межі XIX - XX ст., у роки Першої російської революції 1905 - 1907 рр., столипінської реакції. Досвід становлення системи місцевого самоврядування в Республиці Італія та його адаптація для України На підставі аналізу фахової вітчизняної та зарубіжної літератури, законодавчих і підзаконних актів у сфері місцевого самоврядування Італії, практичних матеріалів, статистичної інформації та даних міжнародної електронної мережі "Інтернет" досліджено теоретико-методологічні, нормативно-правові й організаційно-функціональні основи становлення сучасної системи місцевого самоврядування Республіки Італія. Охарактеризовано систему місцевого самоврядування Республіки Італія. Вивчено теоретико-методологічні напрацювання з зазначеної проблематики та визначено основні напрями досліджень італійського досвіду місцевого самоврядування. Вдосконалено понятійно-категоріальний апарат. У порівняльному аспекті проаналізовано певні елементи сучасних систем місцевого самоврядування Республіки Італія та України. За результатами проведеного дослідження розроблено рекомендації для України. Визначення орієнтирів воєнно-політичного розвитку України в програмних документах політичних партій (історико-політологічний аналіз)Визначення орієнтирів воєнно-політичного розвитку України в програмних документах політичних партій (історико-політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 [Електронний ресурс] / В.Ж. Богайчук; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.
Здійснено комплексне історико-політологічне дослідження питань воєнної політики у програмних документах українських політичних партій. Показано зростання їх ролі у сучасному суспільному розвитку, розкрито засади та пріоритетні напрямки воєнної політики України. Розроблено методику аналізу воєнно-політичних орієнтирів у зазначених програмних документах. Вивчено історичний досвід воєнної політики українських політичних партій за умов державотворення 1917 - 1920 рр. Головну увагу приділено аналізу та систематизації воєнно-політичних орієнтирів у програмних документах партій різного ідеологічного спрямування суверенної України. Розглянуто проблеми військової реформи, нової Воєнної доктрини, розвитку оборонно-промислового комплексу, основні параметри майбутніх Збройних Сил, питання соціального забезпечення та військового виховання особового складу збройних формувань України.
Організаційні критерії функціонування політичних партій в сучасній Україні Комплексно проаналізовано організаційні засади функціонування політичних партій. Запропоновано систему критеріїв їх організаційної зрілості. Визначено суть і структуру формальних і неформальних відносин між особами, що належать до певних партійних організацій. Розглянуто новітні тенденції діяльності політичних партій і перспективи їх розвитку. Проведено політологічний аналіз становлення політичних партій у сучасній Україні та виділено основні етапи їх організаційного оформлення. Визначено, що суть сучасного організаційного розвитку партій полягає у формуванні їх функціональної дієздатноті. Обгрунтовано перспективи подальшого розвитку політичних партій. Компетенція органів і посадових осіб місцевого самоврядуванняВступ 3
1. Система місцевого самоврядування в Україні 7
2. Порядок утворення органів місцевого самоврядування 13
3. Компетенція органів місцевого самоврядування 17
4. Правовий статус та компетенція посадових осіб органів місцевого самоврядування 22
Висновки 32
Література 35
Забезпечення фінансової автономії органів місцевого самоврядування Здійснено науково-теоретичне обгрунтування оптимізації фінансової незалежності органів місцевого самоврядування України за умов суспільних трансформацій. Узагальнено теоретичні аспекти фінансового забезпечення місцевого самоврядування. Проведено оцінювання нормативно-правових основ функціонування механізму його фінансування. Розкрито суть поняття "організаційно-економічний механізм фінансування місцевого самоврядування", досліджено його структуру. Визначено роль місцевого господарства у формуванні місцевих бюджетів. Проаналізовано джерела формування додаткових фінансових ресурсів місцевого самоврядування. Досліджено вплив процесів реформування адміністративно-територіального устрою України та міжбюджетних відносин на фінансування місцевого самоврядування. Визначено особливості формування та виконання місцевих бюджетів в Україні. Розроблено концепцію вдосконалення фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування.
|