Систему освіти адаптують під вимоги часу

Міносвіти взяло на себе забов'язання комп'ютеризувати всі школи до початку навчального року. Це дасть змогу використовувати комп'ютерні презентації на уроках.

Високі технології являються невід'ємною частиною сучасного життя. В Міносвіти впевнені, що дитина має використовувати їх в навчанні, інакше школа стане відірваною від реальності. Вдома майже у кожної дитини є комп'ютер, тому застаріли методи, які пропонує учневі школа, уже не є дієвими. Комп'ютеризація освітніх закладів допоможе і вчителям. Вони зможуть впроваджувати на своїх уроках нові методології. Наприклад, вже давно доведено, що учні краще засвоюють матеріал, якщо усне повідомлення вчителя підкріплене візуалізацією. Так, комп'ютерна презентація безсполучникове складне речення дозволяє швидко опанувати достатньо складний матеріал, який формує навики грамотності. Презентації можна використовувати на будь-яких уроках. Вони допомагають освоїти гуманітарні дисципліни та точні науки.

Зараз Міносвіти розробляє спеціальні методичні матеріали, які стануть підказкою для вчителів, як правильно проводити уроки з використанням візуалізації. Уже не перший рік проходять різноманітні семінари, які націлені на підвищення знань вчителів в області інноваційних технологій. Особлива увага приділяється педагогам, які працюють в сільських школах, адже, як правило, такі освітні заклади забезпечені комп'ютерами не в достатній кількості, тому новітні технології до роботи залучають хіба що викладачі інформатики.

Мультимедійні уроки викликають більше зацікавлення в боку учнів. Це доведено не тільки в теорії, але й на практиці. Нещодавно в багатьох школах, де вже впроваджені високі технології, проходило анкетування учнів, результати якого довели, що дітям на таких уроках дійсно цікаво. Вони зосереджуються на почутому та побаченому, що гарантує результат.

Міносвіти в цьому році обіцяє багато нововведень. Школа повинна йти в ногу з часом, адже її відірваність від реалій життя негативно відображається на якості отриманих знань. Діти сприймають школу як щось архаїчне, а вона повинна бути сучасною та динамічною. Якщо всі заплановані зміни вдасться впровадити в життя, то це дасть відчутний результат уже наступного року, – впевнені експерти. Школа стоїть на порозі змін, але боятись нововведень не варто: вони вже назрівали не один рік, адже система освіти давно не відповідає викликам сучасності.

Дата публикации: 11.07.14About the Author

mediagroup